Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı ( Parke Altı Gürültü İzolasyonu )

Zemin Ses Yalıtımı, zeminde meydana gelen raharsızlık verici, yüksek titreşimli seslerin minimum seviyeye indirilme işlemidir.

zemin ses yalitim uygulamasi

zemin ses yalitim uygulamasi

Desibel Akustik olarak,  Tavan Ses Yalıtımı ve Duvar Ses Yalıtımı uygulamalarında tercih ettiğimiz gürültü izolasyon malzemeleri gibi Zemin Ses Yalıtımı uygulamasında da A kalite gürültü izolasyon malzemeleri kullanmaktayız.

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı

Gürültü yaşamımızda hepimizin karşılaştığı bir kirliliktir. Eski yapılı binalarda yaşayanların en büyük sorunu duvarlardan ve üst kattan gelen tıkırtı veya yüksek rahatsız edici seslerdir. Teknoloji ile geliştirilen ses yalıtım yöntemleri sayesinde bugün artık yüksek katlı apartmanlarda ve şirketlerde gürültüyü en aza indirgemenin yollarını bulabiliyoruz. Ses yalıtım çeşitlerinden birisi olan zemin ses yalıtım yöntemi ise; zemin ve kaplamaların arasında susturucu görevi görerek, ses izolasyonunu sağlamaktadır. Zemin ses yalıtım; zemin ile kaplamayı birbirinden ayırdığı için kullanılan malzemenin uzun ömürlü olmasını sağlarken hem de gürültüyü engeller.  Yüksek katlı binalarda yaşanan en büyük sorunlardan birisi, aşağıdaki komşuyla gürültü nedeniyle yapılan tartışmalardır. Zemin ses yalıtımı diğer ses yalıtım sistemlerine göre daha çok tercih edilmektedir.

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtımında kullanılacak malzemelerin ve işlemin mutlaka ses yalıtım konusunda uzman bir usta tarafından yapılması ile sorunu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Zemin ses yalıtım yöntemi duvar ses yalıtım yöntemi ile birlikte kullanıldığında tam anlamıyla bir ses izolasyonu sağlamaktadır. Zemin ses yalıtım yönteminin en çok uygulandığı alanlar makine odaları, sinema salonları, rejilerdir. Zemin ses yalıtımını yaşam alanınıza uygun tasarımsal olarak kullanabileceğiniz ölçü ve modellerde yaptırabilir, dekorasyonunuza şıklık katabilirsiniz. Renk, ölçü ve modellerin de çok  fazla seçenek sunan Zemin ses yalıtımı ile dekorasyon yapmak isteyen kişiler ses yalıtımı özelliği nedeniyle de tercih etmektedir.

Zemin ses yalıtımı ve diğer tüm ses izolasyon hizmetlerimizden yararlanmak ya da gerek ses yalıtımı hizmetlerimizden gerekse gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında bilgi almak için Desibel Akustik olarak bizimle, iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Bu gönderiyi paylaş


%d blogcu bunu beğendi: